مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهی

به گزارش نسیم دانلود مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی دانشگاهی
به گزارش خبرگزاری نسیم دانلود، همزمان با چهاردهمین جلسه شورای‌عالی مسکن در دولت مردمی، آئین آغاز عملیات اجرایی ساخت حدود ۵۴ هزار واحد مسکونی برای نخبگان، اعضای هیأت‌های علمی، کارکنان و حدود ۶ هزار خوابگاه متاهلی دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برگزار شد.
رئیس جمهور در این مراسم مساله مسکن اساتید و خوابگاه‌های متاهلی را از دغدغه‌های جدی دولت مردمی برشمرد و آغاز عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی و خوابگاه‌های متاهلی در ۱۵۰۰ هکتار زمین احصا شده در دانشگاه‌ها را گام مهمی برای رفع بخشی از این دغدغه دانست.
رئیسی با تاکید بر تکمیل هر چه سریع‌تر این واحدهای مسکونی و خوابگاه‌های متاهلی، از همه دست‌اندرکاران این کار خواست در تخصیص زمین به این نیاز، به ضرورت توسعه آتی دانشگاه‌ها در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی نیز توجه داشته باشند تا دانشگاه‌ها در آینده برای توسعه بخش‌های آموزشی و پژوهشی با کمبود و فقدان زمین مواجه نشوند.
رئیس جمهور همچنین ضمن تاکید به بانک‌ها برای همکاری هر چه بیشتر در اعطای تسهیلات به ساخت این واحدهای مسکونی دانشگاهیان و خوابگاه‌های متاهلی تصریح کرد: در تأمین زمین و ساخت واحدهای مسکونی مشمول این طرح، نیاز اساتید جوانی که به تازگی جذب می‌شوند یا در آینده جذب خواهند شد نیز لحاظ شود.
عملیات اجرایی ساخت حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی و خوابگاه متاهلی دانشگاهیان امروز در حالی آغاز شد که در حوزه وزارت علوم از ابتدای تأسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ تاکنون کمتر از هزار واحد خوابگاه متاهلی احداث و در اختیار دانشجویان متأهل قرار داده شده بود، اما از ابتدای دولت مردمی حدود ۳۵۰ واحد خوابگاه متاهلی تکمیل و واگذار شده و تا پایان امسال نیز ۳ هزار ۲۰۰ واحد دیگر تکمیل و واگذار خواهد شد. همچنین احداث ۲ هزار و ۶۰۰ واحد خوابگاه متاهلی دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد.
امروز همچنین کار احداث بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی ویژه اساتید، نخبگان، اعضای هیئت‌های علمی و کارکنان دانشگاه‌ها در اراضی مازاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.
در حوزه وزارت بهداشت نیز در حالی که تا پیش از دولت مردمی تنها ۸۰۰ واحد خوابگاه متاهلی وجود داشت، در ۲.۵ سال گذشته ۳۵۱ واحد دیگر احداث و واگذار شده و ۲ هزار و ۵۸۱ خوابگاه متاهلی و ۲ هزار و ۶۲۱ خوابگاه مجردی دیگر نیز در دست احداث است.
در دانشگاه آزاد نیز در مجموع برای احداث یکصد هزار واحد مسکونی و خوابگاه دانشجویی در اراضی مازاد این دانشگاه برنامه‌ریزی شده که ۵۰ هزار واحد آن از سوی دانشگاه در قالب واحد مسکونی به اساتید، اعضای هیئت‌های علمی و کارکنان و در قالب خوابگاه به دانشجویان واگذار و ۵۰ هزار واحد دیگر نیز در قالب نهضت ملی مسکن واگذار خواهد شد.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420