ورود سامانه بارشی از امروز؛ هشدار به کشاورزان

به گزارش نسیم دانلود ورود سامانه بارشی از امروز؛ هشدار به کشاورزان
‌به گزارش خبرگزاری نسیم دانلود، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت در اغلب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.
امروز همچنین با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش‌ها آغاز خواهد شد.
فردا سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت بارش‌ها در غرب، جنوب غرب و جنوب کشور ادامه خواهد داشت.
روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت بارش‌ها در نیمه جنوبی کشور تشدید خواهد شد و در شمال غرب و غرب به صورت رگبار پراکنده رخ می‌دهد.
روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت گستره بارش تمام مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان را فرا خواهد گرفت.
طی دو روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و گردو خاک پیش‌بینی شده است.
وضعیت جوی هوای تهران
آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کمینه و بیشینه دمای هوای امروز در پایتخت ۱۶ و ۲۷ درجه سانتیگراد است.
هشدار به دامداران
در این شرایط جوی لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل و نقل، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک محلی، در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و هشدار خسارت به محصولات زراعی و باغی وجود دارد.
به توصیه سازمان هواشناسی احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، از جمله حمل سریع محصولات قابل برداشت به نواحی امن، محافظت از دپوهای گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش مد نظر قرار گیرد.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420