والودین: اوکراین سربازانش را در آسمان کشت

به گزارش نسیم دانلود والودین: اوکراین سربازانش را در آسمان کشت
به گزارش خبرگزاری نسیم دانلود به نقل از روسیا الیوم، در پی اعلام سقوط هواپیمای ترابری نظامی حامل ۷۴ نفر از جمله ۶۵ اسیر اوکراینی، «ویچسلاو والودین» رییس دومای روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه ای کی‌ یف را متهم به سرنگونی این هواپیما در منطقه بلگورود کرد.
رییس دومای روسیه در این ارتباط گفت: سربازانشان را در آسمان کشتند. سربازانشان را در آسمان در حالی کشتند، که مادر و فرزندانشان منتظر آن‌ ها بودند.
«ویچسلاو والودین» در جمع نمایندگان روسیه گفت: خلبانان ما را حین ماموریت بشردوستانه با موشک آمریکایی و آلمانی کشتند.
ساعاتی پیش وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای ترابری ارتش این کشور (ایلوشن -۷۶) در منطقه بلگورد در غرب روسیه سقوط کرد.
این هواپیما حامل ۶۵ اسیر ارتش اوکراین بود که در چارچوب تبادل اسیران، در حال انتقال آنها به مکان ویژه تبادل اُسرا بود. در این هواپیما ۶ خدمه و ۳ نفر دیگر نیز حضور داشتند.
از سوی دیگر اسپوتنیک گزارش داد که رسانه‌های اوکراینی می‌گویند پدافند هوایی این کشور هواپیمای ایلوشن روسیه را سرنگون کردند؛ این دومین باری است که ارتش اوکراین اُسرای خود را هدف قرار می‌دهد.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420