جشن همدلی برای ۴۵۰ دانش آموز استثنایی اراک برگزار شد

به گزارش نسیم دانلود جشن همدلی برای ۴۵۰ دانش آموز استثنایی اراک برگزار شد
به گزارش خبرنگار نسیم دانلود، علی جودکی بعدازظهر یکشنبه در جشن همدلی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: جشن همدلی با تعامل و هم افزایی مدیران صنایع استان مرکزی در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی برای کودکان استثنایی اراک برگزار شده است.وی افزود: همچنین در حاشیه این جشن، نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان استثنایی اراک به منظور ایجاد انگیزه برای این جامعه دایر و مقرر شد مدیران صنایع استان مرکزی محصولات هنری و دستاوردهای این جامعه هدف را با قیمت همدلی خریداری کنند.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تاکید کرد: با توجه به اینکه معلمان مدارس استثنایی اراک، زحمات زیادی برای آموزش و پرورش دانش آموزان مدارس ابتدایی و مقطع راهنمایی تقبل کردند، در این جشن همدلی مقرر شد صاحبان صنایع از این معلمان نیز به صورت ویژه تقدیر کنند.
تحصیل ۱۲۲۱ دانش آموز با نیازهای ویژه در استان مرکزی
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی نیز در حاشیه این آئین به خبرنگار نسیم دانلود گفت: ۱۲۲۱ دانش آموز با نیازهای ویژه در استان مرکزی در مقطع ابتدایی و متوسطه مشغول به تحصیل هستند.
امیرخسرونیا افزود: این جشن به همت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با هدف بزرگداشت مقام پدر برای دانش آموزان با نیاز ویژه و با حضور معلمین، مدیران مدارس و نمایندگان صنایع استان برگزار شده است.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی افزود: همچنین در حاشیه این آئین، نمایشگاهی از دستاوردهای این کودکان باهدف معرفی توانمندی آنها و همچنین جذب خیرین برای حمایت این کودکان دایر شده است.
خسرونیا با اشاره به اینکه در این همایش حدود ۴۶۰ دانش آموز و ۱۵۳ همکار حضور دارند، افزود: در مجموع ۱۲۲۱ دانش آموز با نیازهای ویژه در سطح استان داریم که از این تعداد ۶۵۰ مورد پسر و مابقی دختر هستند که ۴۵۰ نفر از این جامعه هدف در مقاطع مختلف تحصیلی شهر اراک فعالیت دارند.
وی گفت: برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در تمامی مناطق آموزشی، در مقطع ابتدایی فعال هستند اما در شهرهای پر جمعیت همچون اراک، شازند، ساوه و خمین و سایر مناطق پر جمعیت، مقطع متوسطه اول و دوم نیز با نیازهای ویژه فعالیت دارند.
رئیس اداره آموزش و پرورش کودکان استثنایی استان مرکزی تصریح کرد: مهارت آموزی رویکرد محوری برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در مقطع دوم تحصیلی است که با جدیت پیگیری می‌شود.
.

.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420