توجه به ظرفیت های فناوری نوین نقطه قوت برنامه هفتم توسعه است

به گزارش نسیم دانلود توجه به ظرفیت های فناوری نوین نقطه قوت برنامه هفتم توسعه است
به گزارش خبرگزاری نسیم دانلود، فرزاد مخلص‌الائمه عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از واحدهای برتر تحقیق و توسعه استان مرکزی اظهار کرد: راه حل خام فروشی انواع محصولات, تحقیق و پژوهش است که در این راستا توجه به نگاه فناورانه و عملیاتی کردن راهبردهای مقام معظم رهبری در اقتصاد دانش بنیان، ضروری است.
استاندار مرکزی با تاکید بر تعامل بین محققان و پژوهشگران توسعه استان مرکزی با بخش دولتی و دانشگاه‌ها گفت: تحقق این مهم موجب دستیابی به جایگاه‌های بالاتری در حوزه‌های مهمی مانند اقتصادی می‌شود.
وی گفت: مواجه دنیا با عدم قطعیت در آینده‌ای نه چندان دور یعنی آینده غیرقابل پیش بینی و غیرقطعی است.
مخلص‌الائمه، عدم قطعیت در حوزه‌های راهبردی را شامل وضعیت، تأثیر و پاسخ بیان کرد و افزود: یکی از راهکارهای مهم در این زمینه تحقیق، توسعه و افزایش توان و قابلیت برای شرایط غیرقطعی پیش‌رو است.
استاندار مرکزی بیان کرد: عدم درک مناسب بنگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها از این وضعیت و نگاه سنتی به فعالیت‌های خود، آنها را با آسیب شدید مواجه می‌کند و مقابله با این آسیب، نیازمند تغییر راهبردی است.
مخلص الائمه گفت: برای تحقق تحقیق و توسعه به ظرفیت‌های مناسبی در قانون اشاره شده که باید دستور کار جامعه هدف قرار گیرد.
وی یادآور شد: درآمدهای مالیاتی استان مرکزی از ابتدای سال تاکنون محقق شده است.
انتخاب ۱۲ واحد برتر تحقیق و توسعه در استان مرکزی
‌مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هم در این آئین با اشاره به ضرورت تحقیق و پژوهش گفت: واحدهای تولیدی باید به تحقیق و توسعه توجه ویژه داشته باشند.
علی جودکی از انتخاب ۱۲ واحد استان مرکزی به عنوان واحدهای برتر تحقیق و توسعه در سال جاری خبر داد و افزود: تحقیق و پژوهش موجب کاهش فاصله با تکنولوژی‌های روز دنیا می‌شود.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420