بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه فعالیت خط ریلی در کردستان

به گزارش نسیم دانلود بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه فعالیت خط ریلی در کردستان
به گزارش خبرنگار نسیم دانلود، مرتضی جعفری ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: با توجه به اینکه سالیانه ۱۸ هزار کشته و ۲۰۰ هزار قطع عضو در جاده‌های کشور داریم آمار کل شبکه راه‌آهن دو رقمی است و این اهمیت بهره‌گیری و توجه به شبکه ریلی را می‌رساند.
وی اعلام کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۳۰۱ کیلومتر خطوط راه آهن در کشور فعال است که ۱۱ هزار و ۹۲۹ کیلومتر آن اصلی و سه هزار و ۳۷۲ کیلومتر نیز فرعی است.
معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه آهن کشور اذعان کرد: در ناوگان ریلی کشور ۱۰۰۱ دستگاه لکوموتیو، ۳۰ هزار و ۶۰۰ واگن باری و هزار و ۸۳۰ دستگاه سالن مسافری وجود دارد.
جعفری بیان کرد: در حال حاضر بنادر شهید رجایی، امام، امیرآباد و خرمشهر در کشور به شبکه ریلی متصل هستند، و کالاهای قابل حمل در شبکه ریلی کشور شامل مواد معدنی، مواد نفتی و کالاهای اساسی، کالاهای صنعتی است.
وی افزود: موانع موجود در زمینه حمل بار و کالا در شبکه ریلی کردستان مورد توجه است، ضمن اینکه باید تلاش شود ظرفیت مسافر در این خط ریلی هم افزایش و ایستگاه‌های اصلی باقی مانده هم راه‌اندازی شود.
معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه آهن کشور گفت: باتوجه به اینکه کردستان بتازگی به شبکه ریلی متصل شده مشکلاتی دارد که باید رفع شود و تلاش ما توسعه این شبکه در استان است.
وی خاطرنشان کرد: ما آمادگی لازم برای فعال‌تر شدن شبکه ریلی استان با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی را داریم.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420