اقدام گوگل و وودافون برای اتصال اینترنت ماهواره ای به موبایل

به گزارش نسیم دانلود اقدام گوگل و وودافون برای اتصال اینترنت ماهواره ای به موبایل
به گزارش خبرگزاری نسیم دانلود به نقل از آرس تکنیکا، این نخستین سرمایه گذاری گوگل وAT&Tدر شرکت مذکور است اما ودافون قبلا در آن سرمایه گذاری کرده بود. شرکتASTاسپیس موبایل دربیانیه ای جمع آوری سرمایه را اعلام کرد.
ودافون و AT&T سفارش خرید تجهیزات شبکه را ثبت کرده اند تا از سرویس های تجاری برنامه ریزی شده، پشتیبانی کنند. اما گوگل توافق کرده در توسعه محصول، آزمایش و اجرای برنامه ها برای شبکه اتصال اسپیس موبایل در دستگاه های اندروید و غیره همکاری کند. شرکت ASTاسپیس موبایل که ماهواره آزمایشی بسیاری بزرگی را در مدار زمین دارد، قبلا از شرکت های راکوتن، آمریکن تاور و بل کانادا نیز سرمایه دریافت کرده بود.
این شرکت در اسنادی که به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه کرده، نوشته است: در کل تصور می شود فناوری ماهواره به موبایل برای تامین اینترنت موبایل در مناطق صعب العبور مناسب است. اما فناوریAST می تواند روی پوشش ماهواره ای دربخش های مجزا از مناطق دارای مجوز کار کند. این فناوری نیازی به یک طیف سراسری از انبوهی تلفن همراه زمینی ندارد که مالک مجوز اپراتور شبکه تلفن همراه آن را در اختیار شرکت گذاشته است. پوشش AST مکمل پوشش گسترده شبکه زمینی AT&T خواهد بود.
شرکت ها در آوریل ۲۰۲۳ میلادی اعلام کردند نخستین تماس صوتی دوطرفه با استفاده از ماهواره آزمایشی AST اسپیس موبایل انجام شده است. در سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی این شرکت اعلام کرد نخستین ارتباط ۵G برای انتقال صوت و داده بین یک موبایل هوشمند عادی و ماهواره در فضا برقرار شده است.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420