فیدان: برای پایان دادن جنگ غزه مسوولیت تاریخی داریم

به گزارش نسیم دانلود فیدان: برای پایان دادن جنگ غزه مسوولیت تاریخی داریم
خبرگزاری نسیم دانلود به نقل از خبرگزاری آناتولی، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بحران غزه اظهار داشت: جنگ جاری در غزه و فراتر از آن نه می‌تواند صلح و نه تسلیم به ارمغان بیاورد. ما مسوولیت تاریخی داریم تا این جنگ را متوقف کنیم.
فیدان با تاکید بر اینکه فاجعه انسانی در غزه بسیار جدی است، اظهار داشت: برقراری آتش‌بس فوری و ارسال هر چه سریع‌تر کمک‌های بشردوستانه به منطقه ضروری است.
وی تصریح کرد: جامعه جهانی هنوز نتوانسته قتل و خونریزی در غزه و کرانه باختری را متوقف کند. غزه یک زندان فضای باز بود؛ اکنون به میدان جنگی تبدیل شده که نخست‌وزیر اسرائیل برای افزایش عمر سلطه سیاسی خود در آن عملیات نظامی ترتیب می‌دهد و غیرنظامیان را قتل‌عام می‌کند.
فیدان تاکید کرد: شورای امنیت بار دیگر در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی شکست خورده است. مایلم مجدد تمایل خود برای ایجاد یک مکانیسم که صلح بین اسرائیل و فلسطین را تضمین و نظارت کند، تکرار کنم.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420