مشکلات طرح کالابرگ در آبپخش رفع می‌شود

به گزارش نسیم دانلود مشکلات طرح کالابرگ در آبپخش رفع می‌شود
مصطفی سلیمی مفرد در گفت و گو با خبرنگار نسیم دانلود اظهار داشت: ۲ موضوع سوءبرداشت از دستورالعمل صادر شده و فقدان زیرساخت صندوق مکانیزه در برخی فروشگاه‌ها منجر به بروز این وضعیت شده است.
بخشدار آب‌پخش افزود: تمام مراکز و فروشگاه‌های دچار سوءبرداشت از دستورالعمل صادر شده و فاقد زیرساخت صندوق مکانیزه دچار این مشکل شده و حساب آن‌ها توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته شده است.
سلیمی مفرد ابراز داشت: به عنوان مثال در سطح شهر بوشهر به دلیل رخ دادن همین اشتباه، حساب ۶۷ فروشگاه بسته شده است.
بخشدار آب‌پخش اظهار داشت: بر اساس تفاهم صورت گرفته بین وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شده بود که به منظور حمایت از اقشار کم درآمد (دهک‌های درآمدی یک تا هفت) یازده قلم کالای مورد اشاره در تصویر فوق، به قیمت سال ۱۴۰۱ در اختیار مردم قرار گیرد.
سلیمی مفرد افزود: بر اساس این مکانیزم، هر فرد معادل ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان خرید خواهد کرد اما ۵۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان به فروشگاه پرداخت می‌کند و مابه‌التفاوت آن از سوی دولت به حساب فروشگاه مربوطه واریز خواهد شد.
سلیمی مفرد ابراز، داشت: فروشگاه‌هایی مانند آس مارکت در آب‌پخش که اقدام به فروش صرفاً مبلغ ۲۲۰ هزار تومان کالا به مشتریان خود کرده و در انتظار واریز همین مبلغ توسط دولت هستند از یکسو دچار ضرر و زیان شده و از سوی دیگر برخلاف دستورالعمل و تفاهم صورت گرفته عمل کرده‌اند بنابراین حساب آنها توسط دولت بسته شده است.
بخشدار آب‌پخش اظهار داشت: در شهر آب‌پخش نیز دلیل شلوغی جلوی فروشگاه آس مارکت همین سوءبرداشت است چرا که ۲۲۰ هزار تومان یارانه یادشده تنها در صورتی به هر فرد تعلق خواهد گرفت و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب فروشگاه واریز خواهد شد که این فروشگاه مبلغ ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان از ۱۱ قلم کالای یادشده را به شهروندان فروخته و مبلغ ۵۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان از هر شهروند دریافت کند تا مابه‌التفاوت آن در بامداد روز بعد توسط دولت به حسابش واریز شود.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420