Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home3/wvhielpx/public_html/wp-content/plugins/ol_scrapes/classes/class-ol-scrapes.php on line 3292

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home3/wvhielpx/public_html/wp-content/plugins/ol_scrapes/classes/class-sc.php on line 351
۲۲ هزار جوان اردبیلی عضو هلال احمر هستند - نسیم دانلود

۲۲ هزار جوان اردبیلی عضو هلال احمر هستند

به گزارش نسیم دانلود ۲۲ هزار جوان اردبیلی عضو هلال احمر هستند
به گزارش خبرنگار نسیم دانلود، حمید قویدل عصر چهارشنبه در جلسه امداد و نجات اردبیل، اظهار کرد: در ۲ بارش اخیر برف سنگین در استان اردبیل، هلال احمر در کنار راهداری، اورژانس و پلیس خدمات متنوعی را به هموطنان به ویژه مسافران و رانندگان ارائه کرده است.
وی به حضور نیروهای امداد و نجات هلال احمر در ۱۴ پایگاه ثابت و ۲ پایگاه سیار در فصل سرد زمستان اشاره کرد و گفت: طرح مشترکی را با همراهی پلیس راه، راهداری، اورژانس و امداد خودرو از آذرماه شروع کردیم و تا آخر سال ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: در ۲ روز اخیر برای ۱۱۹ نفر در راه مانده امدادرسانی شده و ۳۱ خودروی گرفتار در برف و کولاک نیز نجات پیدا کردند.
قویدل از انتقال ۲ مصدومی به مراکز بیمارستانی خبر داد و افزود: در این ۲ روز بیش از ۲۰۰ تماس با سامانه ۱۱۲ برقرار شده تا امدادگران هلال احمر با تجهیزات کامل در محل حادثه حاضر باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال گذشته و در قالب برگزاری دوره‌های تخصصی و عمومی هلال احمر فعالیت‌های خوبی را داشته به طوری که ۱۲ دوره تخصصی برای ۲۵۸ نفر نجاتگر و امدادگر برگزار شده است.
قویدل اضافه کرد: ۶۵ دوره همگانی هلال احمر نیز در ۹ ماهه امسال برای گروه‌های مختلف برای دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار شده تا با اقدامات اولیه امداد و نجات و کمک‌های ابتدایی آشنایی پیدا کنند.
وی بیان کرد: در قالب سازمان داوطلبان و جوانان عضوگیری در گروه‌های سنی بالای ۳۵ سال و زیر ۳۵ سال انجام می‌شود که سازمان داوطلبان نسبت به عضویت علاقه‌مندان در گروه سنی بالای ۳۵ سال اقدامات خوبی را آغاز کرده است.
قویدل در ادامه سخنان خود یادآور شد: در قالب سازمان جوانان از گروه سنی نونهالان و در قالب غنچه‌های هلال آموزش و ارتقای آمادگی نیروها انجام می‌شود و بالاتر از تعهد سالانه، ما نسبت به عضوگیری جوانان در هلال احمر اقدام کردیم.
وی با بیان اینکه ۲۲ هزار جوان استان اردبیل علاقه‌مندان و داوطلبانه در فعالیت‌های امداد و نجات حضور دارند، تصریح کرد: با برگزاری برنامه‌های آموزشی و طرح قدم به قدم تا بهشت سعی کردیم تا این جوانان را در دوره‌های آموزشی و همایش‌های ملی برای فعالیت‌های بشردوستانه امداد و نجات آماده کنیم.
اجرای طرح نذر خدمت در ۱۳ روستای استان اردبیل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به فعالیت تیم‌های سحر در قالب سفیران حمایت روانی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: در وقوع حوادث ناگوار به ویژه سیل و زلزله از حضور این نیروها برای مقابله با استرس آحاد مردم استفاده می‌کنیم.
قویدل افزود: در ۹ ماهه امسال با همراهی ۱۶ دستگاه اجرایی طرح نذر خدمت را هدف‌گذاری کردیم تا بسیج سازندگی سپاه، نیروی انتظامی، کمیته امداد و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان در روستاها حاضر شده و هر کدام مأموریت خاصی را انجام دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این روستاها به تناسب نیازمندی ساخت خانه بهداشت، برنامه‌های آموزشی، ساخت خانه محرومان و سایر خدمات برای گروه‌های مختلف انجام می‌شود تا دغدغه روستاییان به حداقل برسد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری دوره آموزشی و امدادرسانی تخصصی در بخش‌های مختلف خبر داد و اضافه کرد: در حوزه توانبخشی نیز در سال ۹۹ اندام دست و پای مصنوعی به نیازمندان تحویل داده شده و در داروخانه‌های تحت پوشش هلال احمر روزانه ۱۱۰ نسخه تخصصی به عنوان خدمات دارویی و درمانی به مردم ارائه می‌شود.

 

By nasimdl


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home3/wvhielpx/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420